Πανσεληνάς – Παντώτη & Παπαντώνη τις πρωτιές στην Σπάρτη

Τρείς ακόμα επιτυχίες για την αγωνιστική ομάδα των μικρών αθλητών της ΑΕΚ Τρίπολης.

Μια πρώτη, μια δεύτερη και μια Τρίτη θέση ήταν ο απολογισμός του ομίλου τένις της ΑΕΚ από πρόσφατο τουρνουά που διοργάνωσε το Sparti Tennis Club στην Σπάρτη.

Οι αγώνες έγινα στα καινούρια γήπεδα χωμάτινης επιφάνειας γνωστού ξενοδοχείου στν Σπάρτη και στην κατηγορίες των juniors  ο συναγωνισμός ήταν αρκετά μεγάλος. Από πλευράς του ομίλου μας την πρώτη θέση στην κατηγορία των 12αριών κατέκτησε ο Στέλιος Πανσεληνάς και την 2η θέση στην κατηγορία των κοριτσιών 12 ετών η Παντώτη Δανάη. Τέλος στην κατηγορία των juniors κάτω 10 ετών μικτά την 3η θέση κατέκτησε η Παπαντώνη Χρυσούλα.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές του ομίλου μας, που μας έκαναν για ένα ακόμα τουρνουά υπερήφανους με τις διακρίσεις τους. Καλή μας συνέχεια γιατί το καλοκαίρι προβλέπεται ακόμα καυτό από αγωνιστικής πλευράς.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...