Διακρίσεις για Λαμπροπούλου & Παπανικολάου στην Πάτρα

Στο τουρνουά Ε3 της 16ης εβδιμάδας που διεχήχθει στις εγκαταστάσεις του ΑΟΑ Πατρών ο όμιλός μας κατάφερε να επιστρέψει με διπλή επιτυχία των Λαμπροπούλου και Παπανικολάου, στην κατηγορία των κοριτσιών και των αγοριών κάτω των 14άρων ετών

Στα αγωνιστικά η αθλήτριά μας Λαμπροπούλου Σήλια επικράτησε σε 32άρι ταμπλό των Μπούζου (ΣΑ Τρίπολης) Δελή (Ρήγας ΑΟΑ Αργολίδας) και Μακρυγεώργου (ΑΟΑ Πατρών) με 2-0 σετ σε όλα τα παιχνίδια μέχρι και τον τελικό. Στον τελικό η Βασιλοπούλου no1 του ταμπλό επικράτησε της Σήλιας με 2-0 σετ, με την αθλήτρια μας να κατακτά την 2η θέση του τουρνουά.

Απο την άλλη στα αγόρια ο Παπανικολάου Έκτορας ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από τον αθλητή του ΑΟΑ Πατρών Καταπόδη και συνέχισε στο consolation draw, όπου μετά από τρεις νίκες κέρδισε την 1η θέση του τουρνουά.

Πολλά συγχαρητήρια και στους δύο αθλητές μας και καλή τους συνέχεια στα υπόλοιπα καλοκαιρινά τουρνουά.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...