2oς ο Ζωγραφάκης στο 5ο Open του Πήγασου Κορίνθου

zograf_pigasos_siteΜια ακόμη μεγάλη επιτυχία για τον όμιλό μας και το Αρκαδικό τένις αφού ο αθλητής του ομίλου μας Ζωγραφάκης Δαβίδ κατέκτησε μια ακόμη θέση σε ένα ακόμα τουρνουά στο οποίο συμμετείχε. Ο μοναδικός εκπρόσωπος του ομίλου μας στο τουρνουά που διοργάνωσε ο όμιλος αντισφαίρισης Πήγασος Κορίνθου κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία των ανδρών 35+, χάνοντας από τον Γεράρδο στον τελικό του τουρνουά.

Στον πρώτο γύρο της διοργάνωσης ο Ζωγραφάκης επικράτησε του Ζούζουλα με 2-0 σετ (60, 62) και στον δεύτερο γύρο του Κουριώτη με 2-0 σετ (60, 61). Στον τρίτο γύρο ο αθλητής του ομίλου μας επικράτησε του Αθηναίου με 2-0 σετ (62,64) περνώντας στον ημιτελικό όπου επικράτησε και του Στάμου με 2-0 σετ (63,76).

Πολλά συγχαρητήρια για τον Δαβίδ, που βρίσκεται μόνιμα μέσα στα μετάλλια στις διοργανώσεις, που λαμβάνει μέρος την τελευταία χρονιά. Το καλοκαίρι από ότι φαίνεται θα είναι μακρύ και ευχόμαστε γεμάτο επιτυχίες.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...