3η η Λαμπροπούλου στο 4o Open Junior Tennis4u

silia_1_tennis4you_25Νέα μεγάλη επιτυχία για την αθλήτρια του ομίλου μας Λαμπροπούλου Σήλια στο 4o Open Junior Tennis4u στο ANIMA CLUB. Η αθλήτρια του Γ. Παπαδόπουλου, ξεκινώντας σαν Νο1 του ταμπλό μετά την τελευταία της πρωτιά στο 3ο Open Junior Tennis4u έκανε πολύ δυνατές εμφανίσεις αλλά δεν κατάφερε να κάνει το back to back στο συγκεκριμένο open. Κατέκτησε λοιπόν την 3η θέση του 4oυ Open Junior Tennis4u βάζοντας όμως για μια ακόμη φορά τον πήχη πολύ ψηλά για τις επόμενες της εμφανίσεις.

Στο Anima Club η αθλήτρια της ΑΕΚ Τρίπολης ξεκίνησε τον πρώτο γύρο με bye σαν no1 του ταμπλό και στον δεύτερο γύρο της 8άδας επικράτησε της Κουντούρη του Μ. Αλεξάνδρου με 2-0 σετ (60 61). Στην τετράδα η Παπαναστασίου (ΑΟΑ Παπάγου) στάθηκε εμπόδιο στην Λαμπροπούλου που ηττήθηκε με 2-0 σετ (62, 62) κατακτώντας με αυτό τον τρόπο την 3η θέση. Για την ιστορία η Παπαναστασίου επικράτησε στον τελικό της Σηλιντζιρη (ΑΟΑ Αθηνών).

Η διοίκηση και το προπονητικό team της ΑΕΚ συγχαίρουν την νεαρή αθλήτρια τους και της εύχονται κάθε επιτυχία στα επόμενα τουρνουά του καλοκαιριού.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...