1ος ο Παπαγιαννόπουλος στο Mystras Palace Open 2020

Νέο επιτυχημένο  τουρνουά για τον μικρό αθλητή του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης, Δημήτρη Παπαγιαννόπουλο. Στα γήπεδα της Σπάρτης και πιο συγκεκριμένα στο Mystras Pallace ο Παπαγιαννόπουλος κατάφερε να κατακτήσει την 1η θέση στην κατηγορία των αρχαρίων ανδρών.

Στο 3ο τουρνουά Mystras Palace Open 2020, ο Παπαγιαννόπουλος, στον πρώτο γύρο έπαιξε με τον Νικολόπουλο Δημήτρη, τον οποίο και κέρδισε με 60 61 και στον δεύτερο γύρο με το no2 του ταμπλό, τον Σγούρδα Κωνσταντίνο, του οποίου και επικράτησε με 63 63. Στα ημιτελικά, αντίπαλος του αθλητή της ΑΕΚ Τρίπολης, βρέθηκε ο Πλαγάκης Κωνσταντίνος, όπου επικράτησε με 61 62 και πέρασε στον μεγάλο τελικό του τουρνουά. Εκεί αντιμετώπισε επιτυχημένα τον Ζορμπά Κωνσταντίνο με 2-0 σετ (75 62) κατακτώντας την 1η θέση του τουρνουά.

Η διοίκηση και η προπονητική ομάδα του ομίλου θα ήθελαν να συγχαρούν το Δημήτρη Παπαγιαννόπουλο για αυτή του την επιτυχία και του εύχονται καλή συνέχεια στα ενωσιακά πρωταθλήματα που ξεκινούν το προσεχές διάστημα.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...