1η και 2η θέση για Ζωγραφάκη στην Ηλιούπολη

Το κλείσιμο της φετινής χρονιάς βρήκε τον αθλητή μας  Ζωγραφάκη Δαβίδ για μια ακόμη φορά μέσα στις πρώτες θέσεις. Στο τουρνουά που έγινε στα γήπεδα τένις της Ηλιούπολης ο Ζωγραφάκης με τον μόνιμο συναθλητή του στα διπλά Ρούση θοδωρή κατέκτησαν την 1η και την 2η θέση στις δυο κατηγορίες διπλών, όπου συμμετέχουν.

Πιο συγκεκριμένα στην κατηγορία των ανδρών -40 το δίδυμο Ζωγραφάκη – Ρούση επικράτησαν διαδοχικά μέχρι τον τελικό όλων των αντιπάλων τους με 2-0 σετ  κατακτώντας την 1η θέση του ταμπλό. Στην κατηγορία open κατέκτησαν την 2η θέση περνώντας 2 γύρους μέχρι τον τελικό όπου και ηττήθηκαν από το ζευγάρι των Κόλια – Κωσταρίδη.  Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Πολλά συγχαρητήρια από την διοίκηση και την τεχνική ομάδα του ομίλου, τόσο για την πρόσφατη επιτυχία τους στο τουρνουά της Ηλιούπολης, όσο και για όλα τα αποτελέσματά τους καθ όλη την διάρκεια της χρονιάς.

Μοιράσου αυτό το άρθρο με τους φίλους σου...